Zde se nacházíte: SadoFC / Liga / Nápověda pro hráče

Nápověda pro hráče

Nápověda pro použití webové aplikace určené pro hráče Sado FC ligy ve stolním fotbale. Pomocí aplikace lze vkládat informace o termínech zápasů a výsledky. Dále lze zobrazit veškeré informace o lize, jako například informace o zúčastněných týmech a kontaktní informace hráčů, pravidla, soutěžní řád, herní místa, aktuální pořadí atd.

Není potřeba nic stahovat, k používání aplikace je nutno mít nainstalovaný pouze internetový prohlížeč.

Adresa aplikace

Aplikaci naleznete na adrese http://liga.sadofc.cz/. Aplikace je zpracována responzivním způsobem: zobrazení je optimalizováno pro všechny druhy nejrůznějších zařízení (mobily, notebooky, netbooky, tablety atd.). Samotná prezentace pak přizpůsobuje zobrazovaný obsah a jeho rozložení dle rozpoznaného zařízení (dle rozlišení).

Ligová aplikace - všechna zařízení

První přihlášení

Hráči se přihlašují pomocí facebooku. Hráči musí mít svůj facebook profil a při registraci uvést e-mail, který mají zadaný u facebook profilu jako primární (lze zjistit v nastavení facebooku: Obecná nastavení účtu). Tento e-mail je důležitý pro prvotní spárování SOS a facebooku. Po tomto spárování není již e-mail potřeba.

Pokud jste primární e-mail nenahlásili, můžete využít url adresu http://liga.sadofc.cz/fbtest/, kde po kliknutí na tlačítko a potvrzeni přístupu k facebook aplikaci SadoFC.cz (viz níže) budou na e-mail administrátora odeslány všechny potřebné údaje potřebné pro spárování za vás.

Při prvním přihlášení vás vyzve facebook aplikace SadoFC.cz k udělení souhlasu pro použití některých vašich informací, které jsou nutné k přihlášení. Klikněte na OK.

Nápověda - povolení facebook aplikace

Přihlášení nefunguje

Na adrese http://liga.sadofc.cz/fbtest/  klikněte na tlačítko a potvrďte přístup k facebook aplikaci SadoFC.cz. Poté budou na e-mail administrátora odeslány informace důležité pro správné přihlášení do aplikace.

Další přihlášení

Pokud se z aplikace neodhlásíte, aplikace si zapamatuje vaše přihlášení 14 dní. Pokud během této doby otevřete aplikaci, nezobrazí se tlačítko pro přihlášení, ale zobrazí se rovnou úvodní stránka aplikace.

Menu

Dostupné sekce aplikace procházíte pomocí menu, které se nachází ve vrchní části aplikace.
Naleznete zde také svoje kontaktní údaje a odkaz na odhlášení.

Rozpis zápasů, termíny

Rozpis všech vašich zápasů ligy naleznete v sekci Zápasy. Jednotlivé zápasy jsou označeny barevně dle jejich stavu.

  • - zápas není odehrán ani není nastaven termín pro odehrání.
  • - zápas má nastaven termín.
  • - zápas není odehrán v nejpozdějším možném termínu herního kola.
  • - zápas je odehrán a jsou vloženy výsledky.

Nápověda - zápasy

Po kliknutí na zápas se zápas rozbalí a zobrazí se se detailní informace zápasu:

  • domluvený datum a čas zápasu u domluveného zápasu,
  • výsledky, počet bodů, hráči, datum, místo odehrání u odehraného zápasu,
  • tlačítka: Termín, Výsledek, Storno / nedostavení, Postihy, Logy.

Ze soutěžního řádu: Každé hrací kolo trvá 1 týden. Datum trvání kola je spíše orientační údaj, důležitý údaj je datum Odehrát do. Do tohoto data musí být zápas odehrán. V případě neodehrání získají oba týmy postih. Předehrávat zápasy lze libovolně.

Pořadatelský tým

Pokud jste pořadateli zápasu, ve výpisu zápasů se zobrazí informativní hláška: "Jste pořadateli zápasu".

Nápověda - pořadatelský tým

Ze soutěžního řádu: Každý tým má některé (cca polovinu) předem dané zápasy pořadatelskou službu. Povinnosti pořadatelského týmu je domluvit termín zápasu, zapsat tento termín a po odehrání zápasu zapsat výsledek.

Kontakt na protihráče

Kontakty na hráče ligy (telefon, facebook profil) naleznete v sekci Týmy.

Nápověda - tým

Poznámka: Ostatní internetoví uživatelé nebo hráči jiné ligy si tyto kontaktní informace zobrazit nemohou.

Herní místa

Podrobné informace (adresa, GPS, otevírací doba) o herním místě naleznete v sekci Herní místa.

Nápověda - herní místo

Nahlášení termínu zápasu

Zobrazte si detail zápasu a klikněte na tlačítko Termín. V zobrazeném formuláři vyplňte herní místo, datum a čas zápasu. Po vyplnění herního místa a datumu se zkontrolují zápasy na tomto místě pro zadané datum a pokud jsou již některé zápasy nahlášeny, zobrazí se.

Nápověda - termín

Ze soutěžního řádu: Povinností pořadatelského týmu je domluvit termín zápasu a tento termín spolu s časem zapsat. Termín může zapsat i protivník. V případě nezapsání termínu před vlastním zápasem získává pořadatelský tým postih.

Výsledek zápasu

Zobrazte si detail zápasu a klikněte na tlačítko Výsledek. V zobrazeném formuláři vyplňte datum, místo, hráče a skóre zápasu. Skóre zapisujete ze své pozice, tedy pokud prohrajete, vložíte 0:10, pokud vyhrajete, vložíte 10:0. V případě chybného zápisu je možno výsledek opravit (výsledek můžou opravit oba zúčastněné týmy).

Nápověda - výsledek

Ze soutěžního řádu: Povinností pořadatelského týmu je zapsat výsledek zápasu a to do 3 dnů. V opačném případě získává pořadatelský tým postih (za každé další prodlení získává pořadatelský tým další postih). Výsledek může zapsat i protivník.

Storno / nedostavení

Pokud se některý tým neodstaví, nebo stornuje zápas, protihráč nahlásí tuto skutečnost vyplněním formuláře, který se zobrazí v detailu zápasu po kliknutí na tlačítko Storno / nedostavení.

Nápověda - storno

Postihy zápasu

Kliknutím na tlačítko Postihy v detailu zápasu lze zobrazit postihy týkající se konkrétního zápasu.

Nápověda - postihy zápasu

Logy zápasu

Kliknutím na tlačítko Logy v detailu zápasu lze zobrazit veškeré logy týkající se zápasu (změny termínu zápasu, změny výsledků, kdo změnu provedl a kdy).

Nápověda - logy zápasu

Postihy týmu

Všechny postihy vašeho týmu je možno zobrazit v sekci Postihy.

Nápověda - postihy

Logy zápasů

Všechny logy vašich zápasů je možno zobrazit v sekci Logy.