Zde se nacházíte: SadoFC / Události / Foosballová Unie České republiky

Foosballová Unie České republiky

Datum publikování: 3.4.2013
Mezi mediální partnery vítáme Foosballovou Unii České republiky. FUČR je neziskovou organizací založenou v roce 2010, s ambicí stát se svazem stolního fotbalu v České republice. Zastřešuje a sdružuje aktivity subjektů zaměřených na stolní fotbálek, nyní nově i SadoFC.
Foosballová Unie České republiky

FUČR je neziskovou organizací založenou v roce 2010, s ambicí stát se svazem stolního fotbalu v České republice. Za posledních 13 let, kdy hlavním foosbalovým hybatelem byla především Česká foosballová organizace se na našem území etablovalo několik dalších subjektů, které fungovaly víceméně paralelně. Ne vždy probíhala komunikace mezi organizacemi tak, aby z většího počtu pořádaných akcí profitoval hráč samotný. Smyslem FUČR je zastřešit aktivity těchto subjektů a rozvíjet jejich spolupráci, na poli termínové listiny, celorepublikového žebříčku, koncepčním pojetím v oblasti marketingu, PR a reklamy atd.

Revoluční změnu představuje vnímání stolního fotbalu jako volnočasově-sportovní aktivity, jenž není omezeno na konkrétní typ stolu, nýbrž prezentace stolního fotbalu jako celku, nikoli ve spojení pouze a jen s konkrétní značkou stolního fotbalu. Přípravný výbor ve složení Vítězslav Stránský, Petr Plasgura a Karolína Plasgurová Holá zaregistroval subjekt na Ministerstvu vnitra a oslovil tyto subjekty: ČFO, CBFA, FSSK a 4P. S potěšením oznamujeme všem hráčům, že zástupci těchto organizací jsou ochotny zapojit se do tohoto projektu a do budoucna utužovat spolupráci.

FUČR je dlouhodobým projektem, který má ambici zvýšit popularitu stolního fotbalu, od výchovy mladých talentů, přes lepší komunikaci s hráčskou základnou až po vytvoření důstojných podmínek pro naše reprezentanty. Pevně věříme, že naše společná snaha zvýši popularitu tohoto krásného, celosvětově se rozvíjejícího sportu.

www.fucr.cz
www.fucr.cz/turnaje/ - termínovka turnajů

Fotogalerie

www.fucr.cz - termínovka
www.fucr.cz - termínovka