Zde se nacházíte: SadoFC / Události / Report z charitativního turnaje v Horní Čermné 2015

Report z charitativního turnaje v Horní Čermné 2015

Datum publikování: 10.12.2015
Pokud se pravidelně účastníte Sado FC turnajů, jistě jste si všimli na některých z nich kasičky, do které jste mohli přispět na charitu. Jedná se o výsledek spolupráce Sado FC a spolku H.C. Foosball. Výtěžek z této naší kasičky byl předán na 8. ročníku charitativního turnaje v Horní Čermné, z kterého vám přinášíme tiskovou zprávu popisující koncepci turnaje a také koho jste vlastně podpořili.
Report z charitativního turnaje v Horní Čermné 2015

Dne 21. 11. 2015 se v hornočermenské sokolovně konal již 8. ročník Charitativního turnaje ve stolním fotbálku. Letos se zúčastnilo 23 týmů. Jak se stalo v minulých letech zvykem, místních už se účastní poměrově méně, než "krajánků". Chrudim, Lanškroun, Litomyšl, Olomouc, Březová nad Svitavou, Polička, ze všech (a nejen) těchto míst k nám zavítaly dvojice hráčů.

Herní systém byl oproti minulým ročníkům značně obměněn, hrálo se dle švýcarského systému, tzn. že se nehrály základní skupiny a následný pavouk, ale hrálo se na 9 kol. Po každém kole určil počítač každému týmu dle dosavadních výsledků nového protivníka. Žádný tým nehrál během turnaje s jiným 2x. Po odehrání všech kol byl dle pravidel tohoto systému rovnou určen vítěz a pořadí dalších týmů.

Na začátku turnaje každý registrovaný hráč obdržel hlasovací žeton. Pořadatelský spolek H.C. Foosball o.s. pro každou svou akci připravuje několik možností lidí, jež neměli v životě štěstí. Jsou zdravotně znevýhodněni a potřebují finanční injekci, jež by jim pomohla z nesnází, financovala drahé zdravotnické pomůcky, léčby či léky. Nebo jakkoliv jinak usnadnila život. Tentokrát byly prezentovány možnosti dvě. Neslyšící Jana Motlová z Lanškrouna, která shání 57.883 Kč na zakoupení kochleárního implantátu nové generace a Martin Moravec z Ústí nad Orlicí, jež potřebuje 27.000 Kč na speciální trojkolo nebo 60.000 Kč na platbu speciálních lázní v Klimkovicích. Martin potřebuje rozpohybovat pravou stranu těla, která mu ochrnula po náhlém krvácení do mozku. Většinu hlasů dostala Jana Motlová, té tedy byl v těchto dnech celý výtěžek akce (rekordních 22.750 Kč) předán.

Koncepce turnaje je specifická i v tom, že přestože jsou fotbálky "otevřené" a není třeba do nich vhazovat desetikoruny, za každou odehranou hru týmy zaplatí desetikorunu do kasičky. I tento výdělek je součástí finálního příspěvku. Stejně tak jako zisk z jídla a pití zde prodávaného.

Na přípravě a klidném průběhu turnaje se podíleli (bez nároku na honorář) krom členů pořádajícího spolku i dobrovolníci. Velké díky patří hlavně J. Kohlovi. Ten nezištně pomáhá od začátku po konec všech benefičních akcí spolku H.C. Foosball o.s.. Dále pak je třeba vyzdvihnout místní fotbálkovou legendu - Michal Kos se svým týmem Párátka vyhrál několik minulých ročníků. Letos ale nepřijel hrát, pomáhal s organizací - hracím systémem. Dále patří poděkováním všem partnerům, kteří přispěli ať už finančně, věcnými dary, či například přívozem a odvozem fotbálků. Také fotbálkáři z Litomyšle SADO FC a účastníci jejich turnajů přispěli "do mlýna" této akce a to částkou 2.597 Kč. Ti na všechny své turnaje vozí kasičku. Její obsah z celého roku pak přivezli věnovat do kasičky tohoto turnaje charitativního. A v neposlední řadě pak také patří poděkování všem zúčastněným hráčům. Právě oni (ač si toho nemusí být plně vědomi) zapříčiňují, že výtěžek je tak vysoký.

Děkujeme všem za účast a těšíme se na příští ročník, který proběhne opět v Horní Čermné, a to 19. 11. 2016.

Za pořadatelský spolek HC Foosball zs,
Radek Šilar, předseda spolku

Fotogalerie

Lokalita: Horní Čermná, Datum: 21.11.2015
Lokalita: Horní Čermná, Datum: 21.11.2015
Lokalita: Horní Čermná, Datum: 21.11.2015
Děkovačka, Lokalita: Horní Čermná, Datum: 21.11.2015