Zde se nacházíte: SadoFC / Události / Ligového zápasu se mohou zúčastnit pouze 2 hráči

Ligového zápasu se mohou zúčastnit pouze 2 hráči

Datum publikování: 19.12.2016
Několikrát jsme zaznamenali situaci, kdy do jednoho ligového zápasu v lize dvojic nastoupili 3 hráči, kteří se různě střídali. Toto je porušení pravidel a takový zápas může být i neplatný.
Ligového zápasu se mohou zúčastnit pouze 2 hráči

Citace z pravidel (odstavec Družstva): “Ligového zápasu (4 legy) se můžou zúčastnit pouze dva hráči z týmu v případě, že se jedná o tým s náhradníkem.”

Třetí člen týmu je pojmenován jako náhradník, ale v zásadě se jedná o regulérního člena týmu. Smyslem více hráčů v týmu je lepší časová dostupnost celého týmu, nicméně se stále jedná o ligu dvojic, nikoliv týmů. Ani v týmových soutěžích by takové nahodilé střídání nebylo v souladu s pravidly, většinou je klíč střídání hráčů pevně daný.

Je jedno, kteří dva hráči nastoupí do zápasu, nicméně mohou nastoupit pouze dva. Toto pravidlo platí pro základní část “každý s každým” i pro finální část “playoff”.

V základní části “každý s každým” se zápasem se rozumí 4 legy.
V poslední fázi ligy “playoff” je zápas definován následovně (citace ze soutěžního řádu z odstavce Playoff): “Jeden zápas se hraje na 3 vítězné legy, jeden leg se hraje na 6 vítězných míčků, legy se nedohrávají (na remízy se nehraje).”

Domněnka, že do jednoho zápasu mohou nastoupit 3 hráči, možná vznikla tím, že některé přespolní týmy přijely na zápas v plné sestavě 3 hráčů. Nicméně se střídali po každém zápase, nikoliv při zápase, tedy dle pravidel.

Argument typu “ptali jsem se protihráčů a souhlasili” není přípustný. Nelze si uzpůsobovat pravidla dle domluvy s protihráčem, pravidla soutěže jsou daná vedením.

Aktuálně takto chybně odehrané zápasy nebudeme nijak řešit, jsou platné (pokud některý tým nepodá stížnost). Dávejte si na to však pozor, dodržujte pravidla a buďte fér.

Vedení ligy děkuje za pozornost.