Zde se nacházíte: SadoFC / Události / Herní místa, termíny zápasů a další zpřesnění soutěžního řádu

Herní místa, termíny zápasů a další zpřesnění soutěžního řádu

Datum publikování: 12.12.2013
Stále se množí dotazy ohledně střídání hracích míst a tak je na čase vysvětlit důvody, proč jsou hrací místa v letošním ročníku ligy povinná a kde a také kdy je tedy možno zápas odehrát. V souvislosti s těmito dotazy byl zpřesněn soutěžní řád, v kterém byly upraveny kromě odstavců Herní místa a Termíny zápasů také odstavce Bodované turnaje a Stejný počet bodů. Všem hráčům ligy je doporučeno si tento článek přečíst.
Herní místa, termíny zápasů a další zpřesnění soutěžního řádu

Proč jsou hrací místa povinná?

Důvody jsou v zásadě dva:

 1. Místa jsou předepsaná tak, aby se počet kol rovnoměrně odehrál v každém podniku, který ligu podporuje - v každém podniku se tedy odehraje stejný počet kol.
 2. Na každém hracím místě je k dispozici jiný typ stolu. Každému vyhovuje něco jiného a tak, aby se předešlo tomu, že si tým bude domlouvat své zápasy tam, kde mu to nejvíce vyhovuje, tak jsou místa předepsána. Každý tým ligy odehraje tedy na každém stole stejný počet zápasů a nemůže si zvát např. těžší týmy na stůl, který mu více vyhovuje - střídání je tedy férové pro všechny.

Herní místa (nové znění odstavce v soutěžním řádu)

 • Zápas je nutno odehrát v předepsaném herním místě pro dané kolo.
 • Zápas je možno odehrát i v jiném hracím místě. Taková změna však musí být schválena kontaktní osobou pro herní místa.
 • Pokud tým odehraje zápas na jiném hracím místě bez schválení výjimky kontaktní osobou pro herní místa a termíny zápasů, nebude zápas uznán.
 • Kontaktní osoba pro herní místa a termíny zápasů je Honza Kubík. Chcete-li požádat o výjimku nebo máte-li další dotaz, kontaktujte přímo jeho: telefon 737 974 441, facebook kontakt získáte po přihlášení.
 • Výjimka se uděluje převážně přespolním týmům, pro které je komplikovanější a také nákladnější zápasy hrát každý týden na předepsaném hracím místě. Týmy zápasy vždy nahlásí kontaktní osobě pro herní místa, která podle počtu vzájemných zápasů vhodně určí hrací místo. To je většinou tam, kde má tým dle rozpisu odehrát největší počet domluvených zápasů.
 • Nespokojenost s konkrétním hracím stolem není považována jako důvod pro udělení výjimky.
 • Seznam herním míst naleznete na webových stránkách www.sadofc.cz v sekci Herní místa.

Termíny zápasů (nové znění odstavce v soutěžním řádu)

 • Termíny a pořadí utkání určuje vedení ligy v rozpisu zápasů, který je závazný pro všechny. Jednotlivá utkání musí být odehrána v termínech určených rozpisem.
 • Termín domluveného zápasu se vždy hlásí kontaktní osobě pro herní místa a termíny zápasů! V rozpisu zápasů budou tyto domluvené termíny uvedeny. Ostatní hráči jsou tedy v obraze, kdy se jednotlivé zápasy hrají a dle toho domlouvat své zápasy.
 • Dohodnou-li se obě družstva, mohou své utkání sehrát po udělení výjimky kontaktní osobou pro herní místa a termíny zápasů v jiném termínu.
 • K předehrání či dohrání o 1 kolo není potřeba žádat o schválení výjimky.
 • Pokud tým předehraje o větší počet kol něž je 1 bez schválení výjimky kontaktní osobou pro herní místa a termíny zápasů, nebude zápas uznán.
 • Kontakty na hráče ligy naleznete na webových stránkách www.sadofc.cz po přihlášení (vpravo nahoře “Přihlásit se Facebookem”) v detailech jednotlivých týmů.
 • V případě, že existuje objektivní důvod pravidelně bránící v odehrání zápasů ve stanovený termín (např. pracovní vytížení atd.), je třeba tuto skutečnost sdělit při zápisu do ligy. Nastane-li zmiňovaná nebo podobná skutečnost v průběhu sezóny, je třeba informovat kontaktní osobu pro herní místa a termíny zápasů.

Neuznané zápasy

Během ligy již byly dva zápasy neuznány, každý z jiného důvodu.

Zápas z 18. kola Killing Spree vs. Polikores byl odehrán 10.11.2013 v době hraní 5. kola. Zápas byl předehrán o značný počet kol bez povolení výjimky a po hlasování vedení ligy nebyl uznán.

Zápas 9. kola Sausage with Mustard vs. Godfruá a Žakuj byl odehrán na jiném hracím místě, než je pro zápasy tohoto kola stanoveno. Zápas nebyl uznán kontaktní osobou pro herní místa a termíny zápasů (Honza Kubík).

Stejný počet bodů (nové znění odstavce v soutěžním řádu)

V případě, že dvě nebo více družstev získalo stejný počet bodů, rozhoduje se o jejich pořadí podle kritérií v následujícím pořadí:

 1. rozdíl vstřelených a obdržených gólů ze všech zápasů (celkové skóre)
 2. počet vstřelených gólů ze všech zápasů
 3. počet dosažených bodů ze vzájemných zápasů
 4. rozdíl vstřelených a obdržených gólů ze vzájemných zápasů
 5. počet vstřelených gólů ze vzájemných zápasů

Herní systém - 2. Bodované turnaje (odstavec v soutěžním řádu doplněn)

 • Bodované turnaje ligy:
  1. zahajovací turnaj ligy na začátku sezóny (cca konec října)
  2. turnaj "O pána vesmíru" na konci sezóny (cca konec března)