Zde se nacházíte: SadoFC / Turnaje / 9. ročník Charitativního turnaje ve stolním fotbálku - Horní Čermná

9. ročník Charitativního turnaje ve stolním fotbálku - Horní Čermná

So 19.11.2016
Jedná se o devátý ročník turnaje dvojic, kde hlavním cílem není vyhrát, ale podpořit dobrou věc. Turnaj se koná v sobotu 19.11.2016 v Horní Čermné v sokolovně. Registrace 13:00 - 13:30, startovné 150 Kč/tým. Pořadatelé: HC Foosball z.s.
9. ročník Charitativního turnaje ve stolním fotbálku - Horní Čermná

Info

  • Ročník: Devátý
  • Datum konání: sobota 19.11.2016
  • Místo konání: Horní Čermná sokolovna
  • Registrace: 13:00 - 13:30
  • Začátek samotného turnaje: po úspěšně dokončené registraci - odhadováno je kolem 14:00
  • Startovné: 150 Kč/tým
  • Ceny: diplomy, poháry, věcné ceny atd.
  • Pořadatelé: HC Foosball z.s. [Krudy (Daniel Krudenc), Janča (Jana Matyková), Kosťa (David Maťátko), Lyžař (Radek Šilar)]

Systém hry

Švýcarský systém hnaný programem Vega7 - max 30 týmů. Pro nezasvěcené se jedná o systém nejčastěji používaný na šachových turnajích. Systém je několikakolový. V každém kole hrají všechny týmy (v případě lichého počtu holt jeden získává automatickou výhru). Na nás je systém použitelný asi tak, že bychom mohli cca každou hodinu odehrát jedno kolo. Princip švýcarského systému spočívá v rozdělení týmů tak, aby proti sobě v každém kole hrály stejně nebo alespoň co nejpodobněji kvalitní týmy z předchozích kol. Oproti vyřazovacímu systému má švýcarský systém tu výhodu, že nikoho z turnaje nevyřazuje. Každý tým tedy dopředu ví, kolik kol bude hrát, a to všechna. Další výhodou je, že systém určí konečné vzájemné pořadí pro všechny účastníky turnaje, ne jen pro vítěze jako v případě vyřazovacích bojů. Ve vyřazovacím systému například poražený finalista nemusí být druhým nejlepším hráčem turnaje, protože ten mohl být vyřazen vítězem finále v předchozích kolech. Turnaj hraný švýcarským systémem nekončí vždy vyvrcholením, tedy jako souboj dvou zatím nejlepších v turnaji. Může se stát, že některý hráč je tak dobrý, že si může být jist vítězstvím již před posledním kolem.

Pravidla hry

Jako vždy místní pravidla se spousty dodatků mířících k pravidlům oficiálním. Budou zdůrazněna před začátkem první hry.

Cíl výdělku z turnaje

Viz hlasování hráčů na místě konání akce.

Budou si účastníci turnaje platit hry? Ano. Všechny peníze vhozené do hracích stolů budou po odehrání finále přidány do kasičky a půjdou tedy také do poslední koruny na dobročinné účely.

Předpokládaný konec turnaje

poslední hry by se měly odehrát nejpozději kolem půlnoci, sokolovnu uzavřeme ale až nad ránem, jestli budete chtět popíjet a bavit se.

HC Foosball z.s.

9. ročník Charitativního turnaje ve stolním fotbálku - Horní Čermná