Zde se nacházíte: SadoFC / Události / Report z charitativního turnaje v Horní Čermné 2016

Report z charitativního turnaje v Horní Čermné 2016

Datum publikování: 8.12.2016
Dne 19. 11. 2016 se hornočermenská sokolovna opět otevřela všem, co si rádi hrají. Konal se zde totiž 9. ročník Charitativního turnaje ve stolním fotbálku. Letos se zúčastnilo 20 týmů. Poslední roky ukazují, že místní jsou zde již v menšině, letos se ale zahanbit nenechali. Sedm z dvaceti registrovaných týmů bylo ryze místních - Čermná/Třešňovec.
Report z charitativního turnaje v Horní Čermné 2016

Stejně jako vloni, hrálo se dle švýcarského systému, tzn. že se nehrály základní skupiny a následný pavouk, ale hrálo se na 9 kol (na dvě vítězné hry; vítězem každé hry byl ten, kdo jako první vsítil 7 míčků). Po každém kole určil počítač každému týmu dle dosavadních výsledků nového protivníka. Žádný tým nehrál během turnaje s jiným 2x. Po odehrání všech kol byl dle pravidel tohoto systému rovnou určen vítěz a pořadí dalších týmů.

Pořadatelský spolek H.C. Foosball z.s. výtěžek z každé své benefiční akce předává konkrétní fyzické osobě, která má zdravotní problém a finance jí pomohou zlepšit zdravotní stav. Vždy je na výběr několik možností, z nichž sami návštěvníci akce vyberou hlasováním toho, kdo právě podle nich finance potřebuje nejvíc. Letos tomu bylo trochu jinak. Letní finanční propad hudebního festivalu STEŽNÍK zapříčinil, že nemohly být předány finance, ač návštěvníci zvolili svého „oblíbence“. Spolek H.C. Foosball z.s. tak pro letošek určil předem, kdo finanční výtěžek „fotbálku s pořadovým číslem 9“ získá. Tím zvoleným byl Martin Moravec z Ústí nad Orlicí, jež potřebuje cca 30.000 Kč na speciální čtyřkolo a 60.000 Kč na platbu speciálních lázní v Klimkovicích. Martin potřebuje rozpohybovat pravou stranu těla, která mu ochrnula po náhlém krvácení do mozku. Martinovi tedy bude v nejbližších dnech celý výtěžek této akce (16.571 Kč) předán.

Koncepce turnaje je specifická i v tom, že přestože jsou fotbálky "otevřené" a není třeba do nich vhazovat desetikoruny, za každou odehranou hru týmy zaplatí desetikorunu do kasičky. I tento výdělek je součástí finálního výtěžku.

Na přípravě a klidném průběhu turnaje se podíleli (bez nároku na honorář) krom členů pořádajícího spolku i dobrovolníci. Velké díky patří hlavně Katce a Radkovi, kteří obsluhovali od odpoledne až do rána. Dále patří poděkování všem partnerům, kteří přispěli ať už finančně, věcnými dary, či například přívozem a odvozem fotbálků. Také fotbálkáři z Litomyšle - SADO FC - přispěli, a to ne zrovna málo. Na všechny své turnaje vozí kasičku. Její obsah z celého roku pak přivezli věnovat do kasičky tohoto turnaje charitativního. A v neposlední řadě pak také patří poděkování všem zúčastněným hráčům. Právě oni (ač si toho nemusí být plně vědomi) zapříčiňují, že výtěžek je tak vysoký a hlavně taky, že se všichni během akce tak zabavili :-)

Děkujeme všem za účast a těšíme se na příští ročník, který proběhne opět v Horní Čermné, a to 25. 11. 2017.

Za pořadatelský spolek HC Foosball zs,
Radek Šilar, předseda spolku

Fotogalerie

Lokalita: Horní Čermná
Lokalita: Horní Čermná