Zde se nacházíte: SadoFC / Turnaje / SadoFC turnaj ve stolním fotbálku "O PÁNA VESMÍRU"

SadoFC turnaj ve stolním fotbálku "O PÁNA VESMÍRU"

So 22.6.2013
Tak na tomhle nechcete chybět. Pořádný nášup fotbálkové pohody, pivíčka, dobrého jídla, zklamání i radosti v podobě druhého ročníku SadoFC turnaje dvojic ve stolním fotbálku "O pána vesmíru" je tu.
Vše vypukne 22.6.2013 v Bohuňovicích u Litomyšle na osmi turnajových stolech Leonhart. Celé klání bude pořádáno s cílem, aby si nejen hráči zkušenější, ale i hráči začínající zahráli dostatek zápasů se sobě rovnými (proběhnou dva turnaje a v případě dostatku času i nějaká oblíbená doplňková disciplína). Mimo turnaj bude k dispozici legendární stůl Dědek, takže ideální příležitost zahrát si pro opravdu každého.
No a jak už to tak bývá, pro ty nejlepší hráče ve vesmíru jsou připraveny hodnotné ceny a originální SadoFC medaile. Tombola pro všechny zaregistrované dvojice je také samozřejmostí.
Po turnaji proběhne i závěrečné vyhlášení SadoFC ligy 2013.
Takže dvacátého druhého v Bohuňovicích na sadoviděnou!
SadoFC turnaj ve stolním fotbálku "O PÁNA VESMÍRU"

Info

  • Startovné: 200 Kč/tým (slečny za polovic, teplá večeře v ceně)
  • Registrace: 12:30
  • Start: 13:15
  • Kdy: sobota 22.6.2013
  • Kde: stará hospoda Bohuňovice č.p. 17 (okres Svitavy, cca 6 km od Litomyšle)
  • GPS: N 49°54.434, E 16°15.825

Bohuňovice

Bohuňovice - toť malá víska ve Východních Čechách ležící 6 km severozápadně od Litomyšle. Má 115 obyvatel, prodejnu potravin, příležitostnou hospodu, dvě autobusové zastávky, veselé obyvatelstvo a nově i turnaj ve fotbálku.
V případě potřeby bude doprava z Litomyšle či zpět zajištěna (nutno domluvit s pořadateli pokud možno předem).

Občerstvení

V ceně startovného je guláš, náhradní variantou pro vegetariány je nakládaný hermelín.
Dále budou k mání již tradiční pomazánky, které si může zakousnout každý účastník turnaje (a to nejen hrající účastník). Tato svačinka bude podávána zdarma. Kdo ochutnal, jistě se již těší na další gastronomický zážitek.
Na čepu bude k mání pivo Svijanský Máz 11 %.

Hrací stoly

  • 8 turnajových stolů Leonhart + míčky Leonhart
  • + rozkuřovák a maskot Děděk (na tomto stole se nebudou odehrávat turnaje)

Trénink s reprezentantem

V případě, že bude někdy během turnaje čas, tak se můžete těšit na trénink s českým reprezentantem Petrem Plasgurou, který vám ukáže, jak se jednotlivé střely dají dobře trénovat a jak se mají používat.

Registrace

Týmy, které vědí, že se turnaje zúčastní, prosíme o registraci předem. Ulehčíte a urychlíte nám tím práci na místě, fotbálkový kolovrátek se pak rozběhne rychleji. Pište nám do zpráv na facebook profil Stolní fotbálek Sado FC nebo přímo do facebook pozvánky, a to v následujícím tvaru: název týmu, jména + příjmení hráčů, město.
Turnaj mají na starosti: Jan Štefl a Radek Urban.

Spaní

Řidiči a hráči z daleka jistě ocení možnost přespání přímo na sále, takže spacáky a karimatky sebou.

Turnaj podporují

Facebook pozvánka

https://www.facebook.com/events/320430384723302/
Za šíření pozvánky předem děkujeme!

Předpokládaný herní systém - Fast

Kvalifikace turnaje "A": Nehraje se klasicky skupina každý s každým, ale ze všech přihlášených počítač vylosuje určený počet soupeřů (většinou 4 až 8). Na začátku kvalifikace dostane každý tým papír se seznamem zápasů a se všemi potřebnými informacemi (čas, číslo stolu, protihráč), takže tým zná přesný harmonogram zápasů kvalifikace. Jeden zápas se hraje na 1 vítězný set do 7 bodů (dle počtu týmů a časových možností). O pořadí v kvalifikaci rozhoduje: 1. počet vítězství, 2. skóre (např. 7:5 =>skóre +2). Kvůli tomuto systému musí tým bojovat o každý gól, i když prohrává 6:0, jelikož jediný gól mu může zajistit postup nebo vítězství v kvalifikaci. Z kvalifikace postupuje předem určený počet soutěžících.
Pavouk turnaje "A": Po kvalifikaci následuje jednostranný pavouk (může být i DKO), kde se většinou hraje na 3 vítězné sety do 5 bodů (většinou dle časových možností).
Průběh celého turnaje zápas po zápase můžete sledovat na projektoru, takže víte, jak na tom jste a jak je potřeba zabrat.
Jakmile bude turnaj ve fázi čtvrtfinále (8 nejlepších dvojic), tak se pro všechny dvojice, které již vypadly, rozjede nový turnaj B.
Turnaj "B". Béčkový turnaj se bude hrát opět systémem kvalifikace a SKO (či DKO). V průběhu Béčkového turnaje se bude dohrávat Áčkový turnaj.
Turnaj "DYP": Jakmile bude Béčkový turnaj opět ve čtvrtfinále, tak se rozjede další turnaj pro vyřazené a to DYP (losované dvojice), do kterého se budou moci zapojit všichni, kdo již nehrají žádný turnaj, tedy včetně finalistů Áčka.

V den turnaje se podle počtu přihlášených určí detaily herního systému. Pořadatel si vyhrazuje právo upravit herní systém dle počtu registrovaných týmů a dle časových možností.
Info o pravidlech: www.sadofc.cz/pravidla/. Pozor, jsou tu jisté odchylky od oficiálních pravidel (např. absence timeoutů atd.)!
Soutěžní řád ligy pro zvědavce či pro zopakování: www.sadofc.cz/soutezni-rad/.

SadoFC liga 2013

Výsledky tohoto turnaje budou započítány do ligy stolního fotbálku SadoFC liga 2013. Podle počtu týmů přihlášených do hlavního turnaje se dle pravidel ligy určí, kolik pozic bude bodovaných. Pro 25 týmů a více bude bodovaných 8 pozic. Nebude se ale brát v úvahu skutečné pořadí jako doposud, ale pořadí týmů SadoFC ligy. Příklad: na 7. místě hlavního turnaje (turnaj A) se umístí nejlepší tým SadoFC ligy, obdrží body za první místo (8 bodů). Druhý nejlepší ligový tým se umístí jako 3. ve vedlejším turnaji (turnaj B). Obdrží body za druhé místo (7 bodů). Rozdělí se tedy body za všech 8 míst.

Fotbálku zdar!
SadoFC tým nadšenců
www.sadofc.cz
www.facebook.com/sadofotbal

SadoFC turnaj ve stolním fotbálku "O PÁNA VESMÍRU"